Prowadzisz własną stronę i chciałbyś wymienić się buttonami? Napisz na gg 11876901

Florbalki
Błyskawica Niechanowo
Potrzebny sponsor!
MLUKS Jedynka Trzebiatów szuka sponsorów!
Zapraszamy wszystkie chętne osoby lub instytucje do wsparcia finansowego naszej drużyny. Gwarantujemy rozsławienie sponsora w całej Polsce,  a nawet za granicą. Mecze rozgrywaliśmy m. in. w Gryficach, Chojnicach, Wejherowie, Gdyni, Gdańsku, Warszawie, Morągu, Elblągu, Białymstoku, Nowym Targu, Zielonce, Uniejowie, czy Siedlcu k. Zielonej Góry oraz w Pradze (Czechy) i Falun (Szwecja).

Chętnych prosimy o kontakt:
Artur Cirocki
artuuru@tlen.pl
603138828
1 punkt MLUKS'u po dwumeczu z Gródkiem!
W dniach 17-18 października w hali sportowo-widowiskowej w Resku odbył się dwumecz w ramach I ligi Juniorek Starszych. Na przeciw siebie stanęły drużyny gospodarzy - MLUKS Jedynki Trzebiatów oraz przyjezdnych - UKS Gródek.

Postaram się pokrótce omówić jaki przebieg miały oba spotkania.

17.10.09
Nie ma co owijać w bawełnę, każdy kto chociaż trochę zna się na unihokeju wiedział z jakim nastawieniem i po co przyjechał Gródek. Wrogie floty przyjechały do Reska z jasnym planem - 4 punkty w meczu z beniaminkiem rozgrywek. I tak pewnie myślała większość widzów, fanów i tu nie ma co ukrywać, nawet same zawodniczki. Choć na trybunach większość spektatorów (a było ich trochę), nie znała nawet zasad tej gry i nie potrafiła dobrze wymówić nazwy zespołów, to jednak przyszła dopingować oba zespoły. I to najważniejsze. Na trybunach widoczne były także sylwetki osób, które na co dzień mają do czynienia z tym sportem. I tu na szczególną uwagę zasługuje nazwisko p. Piotra Augustyniaka, którego wtajemniczonym nie trzeba przedstawiać. Arbitrami widowiska była para sędziowska Cirocki-Kurczak. Natomiast 'na stoliku' siedzieli Adam Dziurny, Mateusz Musielak oraz/i Maciej Bogdański. Punktualnie o godzinie 18 rozpoczęło się spotkanie 'Dawida z Goliatem'. Po mimo iż większość myślała, że to Gródek rzuci się od początku na Trzebiatów, było wręcz odwrotnie. Przez pierwsze minuty spotkania na boisku przeważała dziewczęta z Trzebiatowa, co przypieczętowały zdobyciem bramki otwierającej spotkanie, 1:0. Z biegiem czasu gra się wyrównywała. Gródek strzela bramkę wyrównującą i od tego momentu mnożyły się błędy w obronie gospodyń, czego skutkiem były stracone kolejne dwie bramki. Po mimo iż to Gródek kontrolował spotkanie, przed zakończeniem pierwszej tercji bramka dla Trzebiatowa, to był znak do odrabiania strat. I tak się stało! Dwie bramki jednej zawodniczki zza połowy wyniosły ekipę MLUKS'u na prowadzenie. Warto dodać, że przed tymi bramkami gospodynie nie wykorzystały rzutu karnego. Ale cóż, 4:3 dla 'Jedynki'. W tym momencie chyba wszyscy byli zaskoczeni, taki jest sport. Przed zakończeniem drugiej tercji wyrównuje Gródek, 4:4. W trzeciej tercji Gródek ponownie panował na boisku i gdyby nie ich słaba skuteczność, która oscylowała między 5-10% to wynik mógłby być zupełnie inny. Na szczęście tak się nie stało. Była to tercja, w której żadna bramka nie wpadła, jednakże była to tercja kar. Należy tu chyba nadmienić nazwisko 'Bogdańska', która aż dwukrotnie wędrowała na 'ławkę kar'. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:4. Niesmak Gródka i szczęście Trzebiatowa. Pora odpocząć i zregenerować siły...

18.10.09
Rewanż planowany na godzinę 8 nad ranem. MLUKS musiał sobie radzić tym razem bez kontuzjowanej Pauliny Szamruchiewicz. Kilka minut po 8 rozległ się gwizdek sędziego, spotkanie czas zacząć! Tym razem spragniony punktów Gródek rozpoczął mocno. I podobnie jak w pierwszym meczu na prowadzenie wyszły gospodynie. Jednakże nadeszło wyrównanie dla Gródka, po czym przyszła kolejna bramka, 1:2. Dziewczęty walczyły do końca i wyrównanie. Koniec pierwszej tercji. Na tablicy widnieje wynik 2:2, choć przebieg meczu nie do końca pasuje do rezultatu. Druga tercja to podobnie jak w pierwszej przewaga Gródka i dosyć częste błędy w obronie Trzebiatowa. Przyjezdne stwarzały sobie sytuacje, których nie potrafiły wykończyć. Trzebiatów bronił się kontratakami. Skutkiem czego była przegrana tercja 2:0, a po dwóch tercjach 4:2 dla UKS'u. Trzecia tercja to już absolutna dominacja gości, 5:2. Można by rzec, że Gródek nie schodzi z połowy gospodarzy. Sytuację na boisku odzwierciedla statystyka oddanych strzałów 9:0 dla Gródka, nie mówiąc tu już o posiadaniu piłki, które jeżeliby je liczyć byłoby rozłożone mniej-więcej 70-30%. Nagle, nie całe 4 minuty przed zakończeniem meczu bramkę po kontrze niespodziewanie zdobywa Trzebiatów, był to pierwszy celny strzał na bramkę w trzeciej tercji. Sytuacja na boisku diametralnie się zmieniła, dziewczęta chyba dostały wiatr w żagle. Zdobywają kolejną bramkę, już tylko 5:4! Mecz się rozkręcił, lecz wszystko to przerywa bramka na 6:4. Chwilę po tym bramka dla Trzebiatowa, 6:5. Został chyba otwarty worek z bramkami. Gdy już wszyscy myśleli, że wpadnie bramka wyrównująca, ławka Gródka wybiega za sprawą strzelonej bramki na 7:5. Niestety takim wynikiem kończy się to spotkanie. Dziewczęta po wspaniałej walce do końca ostatecznie przegrywają, lecz na osłodę pozostaje jeden zdobyty punkt w sobotę.

Najnowszy Użytkownik: bartosz87
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

pitt
27/05/2012 14:55
1. MMKS Podhale NT 2. MLUKS Jedynka Tzebiatów 3.UKS 85 Mokotów Warszawa 4.WSU Wierzchowo 5.UKS Wiatr Ludźmierz 6. UKS Ósemka Wejherowo

pitt
27/05/2012 14:53
Jedynka Trzebiatów Drugą siłą w Polsce w kategorii Juniorek Młodszych. W Finale A zawodniczki przegrały z zawodniczkami Podhala Nowy Targ, zremisowały z Wiatrem Ludźmierz. Reszte spotkań nasze zawodni

dob
19/05/2012 12:12
W Finale 25-27 maja w Mrzeżynie zagrają: MMKS Podhale Nowy Targ, UKS Wiatr Ludźmierz, UKS Mokotów Warszawa, UKS Ósemka Wejherowo, WSU Wierzchowo i MLUKS Jedynka Trzebiatów

29/10/2011 13:40
Pierwszy dzień zmagań seniorek dobiegł końca. Nasze seniorki wygrywając 7:1 z UKS Gródek zasługują na odpoczynek przed następnym meczem

13/06/2011 07:27
XXVII Festiwal Unihokeja w Elblągu: Podstawówka: Chłopcy 7 miejsce Dziewczyny 2 miejsce Gimnazjum: Dziewczyny 2 miejsce Liceum: Dziewczyny 3 miejsce